Vali Sarıibrahim Ermenek’te
2 mins read

Vali Sarıibrahim Ermenek’te

18 Ağustos’ta Karaman’ın 15. Valisi olarak görevine başlayan Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim, ikinci ilçe ziyaretini Ermenek’e yaptı.

Vali Sarıibrahim Karaman’ın ilçe, kasaba ve köylerini yakından tanımak amacıyla fırsat buldukça yaptığı ziyaretlerine Ermenek ilçesiyle devam etti.

Karaman’ın incisi olarak bilinen Ermenek ilçesine sabah saatlerinde giden Vali Sarıibrahim ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret ederek, Kaymakam Vekili Dr. Erdal Bilgiç’ten ilçenin genel durumu ve devam eden yatırımlar hakkında bilgi aldı.

Vali H.Engin Sarıibrahim, Ermenek programı kapsamında Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi’nde köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Muhtarlardan köy ve mahallelerdeki ihtiyaç, sorun ve talepleri dinleyen Vali H.Engin Sarıibrahim, değerlendirmelerde bulunarak iletilen hususların kurum müdürleri tarafından incelenip, takibinin yapılması talimatını verdi.

Vali H.Engin Sarıibrahim, gayretlerinden dolayı muhtarlarımıza teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Sarıibrahim, Ermenek Ali Rıza Alıçlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren “Umut Kafe” de özel gereksinimli gençlerimizin doğum gününe katılarak mutluluklarına ortak oldu.

Daha sonra Ermenek Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi’nde özel gereksinimli gençlerimizin kendilerine yönelik kurslarda yaptıkları el emeği göz nuru ürünleri inceleyen Vali Sarıibrahim, bir süre kursiyerlerle sohbet etti.

Vali Sarıibrahim, Ermenek’te esnaf ve vatandaşlar ile bir araya geldi. Esnaf ve vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini dinleyen Vali H.Engin Sarıibrahim, esnaflarımıza hayırlı ve bereketli  kazançlar diledi.

Daha sonra Ermenek Belediyesi’ni ziyaret eden Valimiz H.Engin Sarıibrahim, yürütülen çalışmalarla ilgili Belediye Başkanı Mustafa Bozcu’dan bilgi aldı.

Vali Sarıibrahim’in gün boyunca Ermenek ve köylerinde gezi ve incelemelerde bulunacağı öğrenildi.

Vali Sarıibrahim, Ermenek ziyaretinde İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Murat Alkan, Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Genel Meclisi Başkanı Eyyup Çayır ile bazı daire müdürleri de eşlik ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir